İntihal Nedir, İntihal Denetleyicisi Nelerdir? -1

İntihal Nedir?

Bir başkasının eserini alıp bir çeşit fayda veya kazanç için kendi işinizmiş gibi kullanmayı içerir. İntihal etik değildir ve yanlıştır. Web sayfası içeriği söz konusu olduğunda, SEO’ ya (Arama Motoru Optimizasyonu) ve Google’ın içeriğinizi nasıl değerlendirip sıralayacağına da zarar verir. İntihalin bir örneği, ele almak istediğiniz bir konuyu kapsayan bir web sitesine erişmeyi seçmeniz ve ardından bu içeriği çalmak ve kendinizinmiş gibi vermek için “kopyala ve yapıştır” seçeneğini kullanmak olabilir.

Nasıl Tespit Edilir?

 İster bir web sitesi isterse bir blog için olsun, herhangi bir çevrimiçi içerik parçası yazarken, yazınızın benzersiz olup olmadığını ve çevrimiçi olarak başka hiçbir yerde görünmediğini, başka biri tarafından yazılmış olup olmadığını kontrol etmek her zaman iyidir.

Yazdığınız içerik size özeldir, içeriğinizin intihal olup olmadığını kontrol etmenin bir zararı yoktur.

Neden ücretsiz bir intihal denetleyicisi kullanmalısınız?

Gerçekten kaliteli içerik yazmak ve okuyucularınıza değer katmak istiyorsanız, o zaman herhangi bir intihal türü olup olmadığını kontrol etmeye değer.

İnternette “içeriğin kral” olduğunu ve bugün hala SEO’ nun itici gücü olduğunu defalarca duyduk. Benzersiz içeriğinizi daha iyi korumak ve kasıtsız intihal edilmiş içeriği ayıklamanıza yardımcı olmak için, çevrimiçi olarak en iyi 10 ücretsiz intihal denetleyicisinin bir özetini burada bulabilirsiniz: bu, düşük kaliteli içeriği kaldırmanıza da yardımcı olabilir.

İntihal Denetleyicisi Nelerdir?

Duplichecker

intihal nedir

İyi bilinen ücretsiz bir araç Duplichecker’ dır. Bu araç, yazım denetimi ve dilbilgisi denetimi gibi içerikle ilgili diğer otomasyonları bünyesinde barındırdığı için harikadır. Kullanımı kolaydır. İçeriğinizi yükleyin veya sağladıkları metin kutusuna kopyalayıp yapıştırın.

Çekin sonuçlarını almak için kısa bir süre beklenir – bir e-posta girmeniz veya bir hesap oluşturmanız gerekmez. Arama başına 1000 kelime sınırı vardır, ancak bu çok fazla sorun değildir.

Çalışan, kolay, sorunsuz ve ücretsiz bir intihal denetleyicisi.

PaperRater

İntihal Denetleyicisi Nelerdir?Bu intihal tespit aracı, bir içerik denetleyiciye eklenti olarak çalışır, bu nedenle web sayfası kontrolüne intihal denetleyicisini dahil etmek için kutuyu işaretlediğinizden emin olun.

Bunun üzerine tıklamak için birkaç düğme daha var, bu nedenle Duplichecker’ dan biraz daha uzun sürebilir, ancak intihal tespiti son derece doğru olduğundan beklemeye değer.

Aramaya ayrıca yazım hataları, dil bilgisi, içeriğinizin notu, kelime seçimi önerileri ve birkaç başka sekme için sonuçlar alırsınız.

Copyleaks

Size ayrıntılı intihal bilgileri verebilecek son derece doğru bir içerik denetleyicidir. Ücretsiz olmasına rağmen, bir hesap oluşturmanız gerekir ve o zaman bile her ay yalnızca 10 sayfa ücretsiz olarak taramanıza izin verilir. Dolayısıyla, çok fazla içerik oluşturuyorsanız, o zaman bu sizin için bir seçenek olmayabilir.

Bir URL’den veya yerel bir dosyadan kontrol etmek için içerik yükleyebilir veya düz metin kullanarak ekleyebilirsiniz.

Bir hesap kullanarak, önceki taramalarınızın istediğiniz zaman yeniden açılmak üzere kaydedilmesini ve ek bir dilbilgisi kontrol aracını elde etmenin ek avantajını elde edersiniz.

PlagScan

Öğrenciler için daha uygundur, ancak çevrimiçi içerik için de iyi çalışır. Arayüz biraz dağınıksa ve son intihal tarayıcısı gibi, bir hesap oluşturmanız gerekir, bunu bir “ücretsiz deneme” ile yaparsınız, ancak araç, 20 tarama yapmanız için size 20 ücretsiz kredi verir.

Standart içe aktarma kanallarının URL, yerel dosyalar olması veya düz metin eklenmesi ile PlagScan bu parçanın kullanımını basit tutar. Taramalar, kelime sayısı ve tarihler gibi ek bilgilerle istediğiniz zaman erişebilmeniz için hesabınıza kaydedilir.

Plagiarisma

intihal tespiti nasıl yapılırGoogle ve Bing’ de web içeriğini analiz eden bu araç, blog gönderileri ve diğer çevrimiçi içerik için kullanışlıdır. İnternetin dizininde gezinirken, içeriğin kopyalanıp kopyalanmadığını ve benzer içeriğin hangi web sitelerinde bulunduğunu görebilirsiniz.

Plagiarisma, kopyalanan içeriğin tanımlanmasını ve yakalanmasını kolaylaştırır.

Quetext

intihal

Şimdiye kadar en iyi görünen ve kullanımı en kolay dama aracı. Quetext, içeriğinizi kopyalayıp metin kutusuna yapıştırmanıza ve intihal olup olmadığını kontrol etmenize olanak tanır.

Bununla birlikte, bir dosya yükleyemez veya taranacak bir web sayfasını bağlayamazsınız, bu nedenle içeriğin nasıl içe aktarılabileceği konusunda çok kısıtlı olursunuz.

Herhangi bir sorunla vurgulanan içerikle sonuçlarınız hızlı ve kolay okunur.

Small SEO Tools – Plagiarism Checker

Duplichecker gibi, bu size hızlı bir şekilde sonuç veren, kullanımı kolay bir intihal aracıdır. İçeriğinizi URL, yerel dosyalar aracılığıyla yükleyebilir ve ekleyebilir veya metninizi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Kaydolmanıza veya herhangi bir kişisel bilgi girmenize gerek kalmadan% 100 ücretsizdir.

İçerik intihal olmuşsa, intihal ve benzersiz içeriği eşleşen kaynaklarla bir yüzde cinsinden kolayca görebilirsiniz.

Plagium

Ücretsiz bir araç olarak Plagium gayet iyi bir performans sergiliyor. Metninizi girmek kolaydır ve intihal yapılan metnin sonuçları, aramanın altında hızlı bir şekilde gösterilir. Sadece intihal edilmiş web içeriğini ararlar, bu nedenle bunun akademik makaleler için kullanılmasını engellerler.

Yine, bu yalnızca herhangi bir dosya biçimi, dolayısıyla sınırlı işlevsellik sunmayan, ancak Google’ın dizini için tamamen doğru sonuçlar elde eden bir kopyala ve yapıştır türü kontroldür. “Derin arama” araçlarını kullanabilirsiniz, ancak bu ücretsiz değildir.

Search Engine Reports

Bu arayüze bakıldığında, Küçük SEO Araçları intihal önleme aracıyla neredeyse aynıdır. Düğmeler biraz kapalı ve reklamlar bu düğmelere çok yakın olduğundan, bu devam ederken kullanılacak en erişilebilir araç değil. Bununla birlikte, dosya yükleme, düz metin ve hatta Google sürücüsünden içe aktarma yeteneği ile, Küçük SEO Araçları denetleyicisi bir nedenle çalışmıyorsa, bunu bir alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Plagly

Plagly dilbilgisi denetimi, intihal kontrolleri ve birinci sınıf bir hizmet sunan oldukça yeni bir araçtır. Ücretsiz aracın 1000 kelime sınırı vardır ve raporunuzu almak için bir e-posta adresiyle kaydolmanız gerekir. Ayrıca, birden çok içerik parçası yazarken araca hızlı bir şekilde erişebilmeniz için bunu bir Google Chrome uzantısı olarak sunarlar.

Peki, hangi intihal denetleyicisi en iyisidir? Small Seo Tools, çevrimiçi olarak en iyi ücretsiz İntihal denetleyicilerinden birini sunar. Kullanım kolaylığı ve doğruluğu ile zirveye çıkıyor. Hem öğrenciler hem de blog yazarları için mükemmel intihal denetleyicisi.

Ama kendiniz deneyin. Bu pullardan herhangi biri için herhangi bir yazılım indirmenize gerek yoktur. Hepsi çevrimiçidir (ve tamamen ücretsizdir).

Özellikle ücretsiz bir seçenek kullanıyorsanız, intihal denetleyicilerinin ne kadar doğru olduğuna dair çok fazla belirsizlik vardır. Çoğunlukla, bu ücretsiz araçlar mükemmel çalışır ve bağımsız bir kontrol olarak kullanılabilir. Ancak, kopyalanan içeriği her yerde kontrol etmediklerini unutmayın.

Ücretsiz olan bu dama oyunlarının çoğu, yalnızca Google, Bing ve diğer arama motorlarında yinelenen içerik için kazıyacaktır. Ancak, bu derece kontrol genellikle gerekli değildir. İçerik çevrimiçi olmadığı sürece, onu kullanmak oldukça güvenlidir.

İster serbest yazar, ister akademik makaleleri kontrol eden bir öğrenci olun, bu araçlar intihal (kasıtsız veya başka türlü) olup olmadığını kontrol etmenize ve orijinal içerik yazmanıza yardımcı olacaktır.

Umarım faydalı olmuştur.