En İyi 5 WordPress Alternatifi

Herkese merhaba sevgili  okurlarım,

Bugün sizlere bahsetmek istediğim WordPress’ e alternatif olabilecek web site oluşturucuları. Bildiğiniz üzere internet üzerinde ki sitelerin 2/3 sini WordPress altyapısı kullanarak oluşturulmuş durumda. İnsanlar hem hızlı hem güzel olmasını istiyorlar. Bu yüzden WordPress’ te istediğini bulamayan birinin farklı bir oluşturucu bakması anlık bir olay oluyor. Bende özellikle yararlı WordPress alternatifleri bulduğumuz web sitesi oluşturucular listemi size sunmak istedim. Umarım faydalı olur.

 

1. Wix: En Esnek Tasarımlar

WordPress inanılmaz geniş bir tasarım yelpazesi sunarken, bu tasarımların ihtiyaçlarımıza göre özelleştirilmesinin sıkıcı iş ve özel kod anlamına geldiğini fark etmemiz gerekiyordu. Wix sitesi oluşturmak farklıdır. Öğeleri farenin bir tıklaması ile hareket ettirerek, istediğiniz yere bırakın. Tüm planlar (hatta ücretsiz!) Aynı tasarım seçenekleriyle birlikte gelir.

 

2. Weebly: Olabildiğince Kolay

Weebly, bugüne kadar yaklaşık 40 milyon site oluşturmak için kullanılan çok sezgisel bir web sitesi oluşturucusudur. Özellikle ücretsiz bir şey arıyorsanız, Weebly mükemmel bir seçimdir. Ücretsiz plan, web sitenizin altbilgisine küçük, gri bir Weebly banner’ı yerleştirir. Bireysel alanlar, Kişisel plandan yukarı doğru kullanılabilir (ayda 6 ABD doları).

 

3. Jimdo: AI Oluşturucu

Yardımlı bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, Jimdo ile bir site oluşturmak iyi bir seçimdir. Jimdo’da 20 milyondan fazla web sitesi oluşturuldu ve deneyebileceğiniz ücretsiz bir temel plan var. Ücretli planlar sadece web editörünü değil, aynı zamanda görüntüleri, içeriği ve basit bir çevrimiçi mağazayı da içerir.

Ancak, Jimdo’nun diğer web sitesi üreticileri kadar özellikli olmadığını bilmelisiniz. Bununla birlikte, sağlam bir araçtır ve ne işe yararsa iyi yapar.

Bir WordPress hayranıysanız, Jimdo’da şablonların çok daha az esnek olduğundan hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz ve blog, deneyimli blogculardan daha yeni başlayanlara yöneliktir. Yine de, Jimdo blogu iyi bir modüldür çünkü web sitesine çok güzel entegre olur.

 

4.Squarespace: Pahalı seçenek

Squarespace, yaratıcı kullanıcılar arasında popüler olan bir web sitesi oluşturucusudur. Tasarımlar çok şık ve duyarlı, yani her ziyaretçinin ekran boyutuna otomatik olarak uyum sağlıyorlar. Yine de, çok sayıda mevcut tasarım nedeniyle Wix’in burada biraz daha iyi olduğunu düşünüyoruz.

 

5.Joomla: Karmaşık ama Güçlü

WordPress’i çok karmaşık bulursanız, burada durabilirsiniz. Joomla! CMS kesinlikle çok dilli web sayfalarının yönetiminde yerleşik bazı şık özelliklere sahiptir – ancak karmaşıktır! WordPress bazen yeni başlayanlar için bir web sitesi oluşturucu gibi hissederken, Joomla! çok daha karmaşık. Sadece aşağıdaki ekran görüntülerine bakın.

Daha olumlu bir not, Joomla! genellikle WordPress’ten çok daha güvenli bir platformdur. Hackerlar genellikle en büyük platformu tercih ederler ve WordPress de budur. Joomla! Ayrıca, yetkisiz ziyaretçilerin web sitenize girmesini çok daha zor hale getiren 2 faktörlü doğrulamaya sahiptir.

Umarım faydalı olmuştur.