En İyi 5 Adobe Photoshop Alternatifleri

Herkese merhaba sevgili  okurlarım,

Bugün sizlere bahsetmek istediğim En İyi Adobe Photoshop Alternatifleri. Adobe Photoshop kesinlikle en iyi bilinen fotoğraf düzenleme yazılımıdır, ancak bu mutlaka sizin veya işletmeniz için en iyi yazılım olduğu anlamına gelmez. Fiyat, özel özellikler veya farklı bir iş akışı gibi alternatif yazılımları tercih etmek isteyebileceğiniz birkaç neden vardır. Umarım faydalı olur.

Seçenek sıkıntısı yok, bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi Photoshop alternatiflerini bulmanıza yardımcı olmak için bu listeyi hazırladık. Dört ana ölçüt temelinde en iyi yazılım olduğunu düşündüğümüzü seçtik: kullanım kolaylığı, özellikler ve işlevsellik, performans ve uyumluluk. Okuduktan sonra, hangisinin sizin veya işletmeniz için doğru Photoshop alternatifi olduğu konusunda iyi bir fikriniz olmalıdır.

 

Bir bakışta en iyi Photoshop alternatifleri

 

1. GIMP

Sağlam, açık kaynaklı bir fotoğraf düzenleme paketi

+ Son derece özelleştirilebilir arayüz

+ Çok sayıda özellik, kolayca genişletilebilir PSD uyumlu

+ % 100 ücretsiz ve açık kaynak

+ Photoshop’tan daha hantal ve kaynaklara daha fazla aç CMYK renk modu yok (eklenti mevcut)

 

GIMP (GNU Görüntü İşleme Programı), Linux, Windows ve macOS üzerinde çalışan açık kaynaklı bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. GIMP, Photoshop ile rakip olan çok sayıda özellik ve işleve sahiptir. Ayrıca, geniş bir eklenti dizisi oluşturan ve bunu son derece uyarlanabilir bir program haline getiren devasa bir geliştirici ve sanatçı topluluğu da var. Belirli bir özellik istiyorsanız, muhtemelen bir eklenti vardır.

Arayüz oldukça özelleştirilebilir, böylece işleri geri döndürebilir veya gerektiğinde birden fazla pencere ve araç çubuğundan faydalanabilirsiniz. Bu nedenle GIMP, Photoshop ile benzer şekilde dik bir öğrenme eğrisine sahiptir, ancak birkaç öğreticiden geçtikten sonra oldukça rahattır. Deneyimlerimize göre, GIMP biraz daha az duyarlıydı ve tescilli muadilinden birkaç kaynak daha kullandı, ancak bu GIMP’nin her zaman ücretsiz ve açık kaynak olduğu ve her zaman olacağı temelinde kolayca affedilebilir.

 

2. Pixlr X

+ Katman desteği
+ Herhangi bir tarayıcıdan erişilebilen web uygulaması
+ Temiz tasarım
+ Sezgisel iş akışı deneyimi
Bazı özellikler eksik (ör. Özel fırçalar)
Hala beta olan bazı araçlar
Sınırlı dosya türü uyumluluğu (PSD yok)
Çevrimdışı kullanılamaz

Pixlr X, web uygulaması olarak kullanılabilen başka bir ücretsiz fotoğraf editörüdür. Bu HTML 5 fotoğraf düzenleme yazılımı, yerel uygulamalara paraları için bir çalışma sunabilir.

Pixlr X arayüzü Photoshop veya GIMP’den daha spartan, ancak bu kötü bir şey değil. İş akışı kolaylaştırılmış ve sezgiseldir: Bir fotoğrafı bilgisayarınızdan sürükleyip bırakabilir veya bir URL ekleyebilir ve ardından bilinen tek tıklamalı filtreler ve kaydırıcılarla görüntüleri ayarlamaya çalışabilirsiniz.

Bir web uygulaması olduğu göz önüne alındığında, Pixlr X şaşırtıcı derecede sağlam katman desteğine sahiptir. Ancak, önemli özellikler hala eksik. Örneğin, özel fırçalar gelecekte geliştirilmek üzere planlanmıştır ancak henüz mevcut değildir.

Genel olarak, Pixlr X temel ve orta karmaşıklıkta fotoğraf düzenleme için size süper temiz ve sezgisel bir arayüz sunar.

3. Photos Pos Pro

Hala birçok özelliğe sahip olan Photoshop’a daha hafif bir alternatif

+ Özelleştirilebilir arayüz
+ Bir çok işlev ve tek tıklamayla düzenleme araçları
+ Betikler ve toplu düzenleme için destek
+ Gelişmiş arayüz
Sınırlı filtre seti
Sınırlı klavye kısayolları

Photos Pos Pro, görüntüleri zenginleştirme, web tasarımı ve belge oluşturma araçlarıyla zengin özelliklere sahip olduğu bilinen bir Photoshop alternatifidir.

Profesyonel fotoğrafçıların güvendiği derin özelleştirmeden yoksun olsa da, sunumlar, pazarlama kampanyaları veya kişisel zevk için fotoğraflarda ayarlama yapmak için mükemmel bir program.

İlginç bir özellik, kullanıcıların Acemi veya Pro düzenlerini seçmelerini sağlayan özelleştirilebilir arabirimdir. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır, ancak temel olarak, acemi düzen kullanılabilirlik için gücü feda ederken, profesyonel düzen dik öğrenme eğrisine rağmen özellik açısından zengindir. Mükemmel bir şekilde yapılmasa bile, bu esneklik övgüye değer ve pratiktir.

Katmanlar, maskeleme, fırçalar, komut dosyaları ve toplu düzenleme ile Photos Pos Pro, Photoshop için zengin özelliklere sahip bir alternatiftir.

 

4. Krita

Temiz, sezgisel ve özelleştirilebilir bir arayüz

+ Çizim için mükemmel tablet desteği

+ Son derece özelleştirilebilir fırça motoru

+ Vektör ve raster özellikleri

Bazı fotoğraf düzenleme özellikleri eksik

Makro kayıt, hala beta PSD uyumluluğundaki bazı özellikler geçersiz olabilir

Yeni özellikler her zaman tam olarak test edilmemiştir

Krita, açık kaynak kodlu ve özgür, sanat eserleri ve yöntemleri paylaşan çok sayıda geliştirici ve yetenekli sanatçı topluluğu tarafından destekleniyor. Sanatı tartışmaya ve paylaşmaya yatırım yapan aktif bir kullanıcı tabanı arıyorsanız, Krita harika bir Photoshop alternatifidir.

Topluluğun ötesinde, Krita yüzlerce fırça ve fırça özelleştirme motoru, çizgi romanlar için vektör ve metin özellikleri, kesintisiz tekrarlanan görüntüler ve desenler için bir sarma modu ve içe aktarma için güçlü bir kaynak yöneticisi ile inanılmaz derecede güçlü bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. diğer sanatçılardan araçlar.

Arayüzü sezgisel ve tanıdık bulduk, kaydırma çubuklarıyla kaydırıcıları kaydırmak ve doğru aracı bulmamızı sağlayan yararlı araç ipuçlarına sahip olmak gibi küçük işlevlerle.

Krita bir fotoğraf düzenleme aracından daha çok bir çizim aracıdır, bu nedenle bazı özellikler eksiktir: daha az fotoğraf filtresi, otomatik iyileştirme aracı vb. PSD dosyalarını açmayı ve kaydetmeyi destekler.

Ayrıca, Krita’nın özel hassasiyet ayarlarıyla harika tablet desteği var, bu nedenle çizim ve fotoğrafları birleştirmek isteyen sanatçılar için yenilmesi zor.

 

5. Luminar 4

Luminar 4, etkileyici AI sonuçları ile gelişmiş AI teknolojisini kullanıyor

 

+ Etkileyici özellikler için yapay zekadan yararlanır
+ Bağımsız veya Adobe / Apple eklentisi olarak mevcuttur
+ Fotoğraflar arasında senkronize AI düzenlemeleri
+ Yeni gökyüzünü indirin veya kendi RAW işlemenizi yükleyin
+ Geliştirilmiş öğrenme eğrisi
Mobil sürüm veya web uygulaması yok

Luminar 4 orada en ucuz seçenek değil, ancak sanatçıların sadece birkaç tıklamayla inanılmaz fotoğraflar oluşturmasına yardımcı olmak için yapay zeka ve makine öğreniminden yararlanan güçlü bir fotoğraf düzenleme yazılımı. Luminar, Adobe ürünleri için bağımsız bir düzenleyici veya eklenti olarak mevcuttur, bu nedenle Photoshop ile birlikte kullanabileceğiniz bir alternatiftir.

Etkileyici özellikleri arasında anında AI gökyüzü değişimi, AI portresi ve cilt geliştirici, güneş ışınları, gelişmiş AI yapısı ve aydınlatma filtreleri, renk ve dokuyu korumak için akıllı bir kontrast aracı ve kullandığımız en iyi şeylerden biri olan nesne temizleme fırçaları bulunmaktadır. Düzen, kenar çubuğunda bulunan işlevlerin çoğuyla temiz ve sezgiseldir. Birine tıklamak, efektleri özelleştirmek için gelişmiş ayarlarla kaydırıcıları getirir. Başından sonuna kadar, Luminar fotoğraf düzenleme iş akışı düzgün ve hızlıdır.