Grafik Tasarımcıların Bilmesi Gereken Siteler- 2

Herkese merhaba sevgili  okurlarım,

Bu yazımda sizlere Grafik Tasarımla haşır neşir olan veya Kurgu- Montaj ile uğraşan, profesyonel ya da amatör olmanız fark etmeden işinize yarayacak sitelerden bahsedeceğim. Grafik tasarımcıların bazen büyük dert yandığı olaylardan biri ilham alacağı bir yerler olmaması ve müşterisine veya kendini tatmin edecek kadar seçeneği bulamaması veya bulsa bile bedel ödememiz gerektiğinden dolayı can  sıkan durumlarla karşılaşıyoruz. Şimdi sizlere ilk olarak Stok Fotoğraflar bulabileceğiniz  sitelerden bahsedeceğim. Muhtemelen bir çoğunu biliyorsunuzdur . Ancak yazımda sizinde yeni bir site keşfedeceğinize eminim. Hepsi yüksek çözünürlük, kolayca ve üyelik gerektirmeden çok basit bir şekilde edinebileceğiniz

Stok  Fotoğraflar sitelerine bir göz atalım..

Başlayalım…

Picjumbo

Tüm kategorilerde ve her ihtiyaç için büyük ücretsiz stok fotoğraf koleksiyonu. Sitede çok sayıda fotoğraf içeren premium bir bölüm var, ancak ücretsiz olanlar da aynı derecede şaşırtıcı. Ayrıca görüntü kitaplığını Photoshop’un içine yükleyen bir Photoshop Eklentisi de var. Ama tahmin edeceğiniz üzere ücretsiz değil.

Kaboompics

Bu sitede sosyal medya kullanımı için çok uygun 1000’den fazla harika fotoğraf var. Hepsi kategoriler halinde ve basit arayüze sahip.

Jeshoots

Çek Cumhuriyeti’nden bir fotoğrafçı Jan Vašek’in yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla dolu başka bir sitesi. Tüm fotoğrafları kullanmak ve indirmek ücretsizdir

Stokpic

Bu sitede  kullanmak için ücretsiz inanılmaz fotoğraflar bir sürü var ve aynı zamanda küçük bir topluluk var. Sitede yayınlanmayan, size her 2 haftada bir 10 yeni ücretsiz fotoğraf gönderen premium abonelik var. Site sahibi istekli fotoğrafçılara para bağışlıyor.

Free İmages

Premium üyelik almak istiyorsanız bu sitedeki binlerce ücretsiz görüntüye ve daha fazlasına bir göz atın derim. Site çok popüler, bu yüzden bazı görüntüler genellikle internette kullanılıyor, ancak koleksiyon çok büyük ve çok sık kullanılmayan bazı taşlar bulabilirsiniz.

RGBStock

Yüksek çözünürlükte 100 binin üzerinde ücretsiz stok fotoğraf içeren bir site. İndiren herkesin e-posta veya mevcut herhangi bir sosyal medyayı kullanarak kaydolması gerekir. Kayıtlı kullanıcılar kendi stok görüntülerini de yükleyebilirler. Ayrıca, kullanıcıların ileride kullanmak üzere fotoğrafları koleksiyonlara kaydetmelerini sağlayan “ışık kutusu” adlı bir seçenek de vardır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir