Grafik Tasarımcıların Bilmesi Gereken Siteler- 1

Herkese merhaba sevgili  okurlarım,

Bu yazımda sizlere Grafik Tasarımla haşır neşir olan veya Kurgu- Montaj ile uğraşan, profesyonel ya da amatör olmanız fark etmeden işinize yarayacak sitelerden bahsedeceğim. Grafik tasarımcıların bazen büyük dert yandığı olaylardan biri ilham alacağı bir yerler olmaması ve müşterisine veya kendini tatmin edecek kadar seçeneği bulamaması veya bulsa bile bedel ödememiz gerektiğinden dolayı can  sıkan durumlarla karşılaşıyoruz. Şimdi sizlere ilk olarak Stok Fotoğraflar bulabileceğiniz  sitelerden bahsedeceğim. Muhtemelen bir çoğunu biliyorsunuzdur . Ancak yazımda sizinde yeni bir site keşfedeceğinize eminim.Hepsi yüksek çözünürlük, kolayca ve üyelik gerektirmeden çok basit bir şekilde edinebileceğiniz Stok  Fotoğraflar sitelerine bir göz atalım…

Başlayalım…

Pexels

Türkçe dil destekli Pexels aramalarınızı yaptıktan sonra tek tıkla indirebileceğimiz Stok Fotoğraf ve Video sitesi. Eğer bir göz atarsın video ve fotoğrafların ne kadar kaliteli olduğunu göreceksiniz. Tavsiyem şu ki siz yine de daha çok sonuç isterseniz aramalarınızı ingilizce yapın.

UnSplash 

 Maalesef Türkçe arama desteği sunmayan Unsplash, stok fotoğraf sektöründe kaliteli işler yapan bir site. Belirli kategorilerde çok farklı ve zengin altyapısı ile kesinlikle arayacağınızı bulabileceğiniz bir başka platform. Yine üyelik gerektirmez. Aynı kendi fotoğraflarınızı yayınlayabileceğiniz bir adres.

Pixabay

Hem Türkçe Dil Destekli, Gerçekten harika ücretsiz stok görüntüleri birçoğu burada. Site kayıt gerektirmez, ancak kayıtlı değilseniz indirmeden önce bir captcha yazmanız gerekir. Üstelik sadece stok fotoğraf ve stok video değil, illüstrasyon, vektör ve müzik dahi indirebiliyorsunuz. Favorim ve işlerimin hemen hepsinde yardım aldığım bir yer sizlerinde bu bir listede bir numaralı favorisi olabilir.

Picography

Bu, biraz daha küçük bir fotoğraf koleksiyonudur, bu da yalnızca daha benzersiz oldukları ve bin kez görülmediği anlamına gelir. Herhangi bir şey için kullanmak yine diğerlerinde olduğu gibi tamamen ücretsiz.

Splitshire

İnanılmaz yüksek kaliteli stok fotoğraf, hepsi  fotoğrafçı Daniel Nanescu tarafından oluşturmuş, kullanımı ücretsiz. Fotoğraflar doğadan masa düzenlemelerine kadar bir çok farklı kategoride listenmekte değişmektedir. Site, yılda 20 $ karşılığında daha fazla fotoğraf içeren bir Premium bölüme sahiptir. Fotoğrafların video diğer içeriklerin çok kaliteli olduğundan emin olabilirsiniz.

Life Of Pix

Kişisel veya ticari herhangi bir kullanım için yüksek çözünürlüklü fotoğrafların güzel koleksiyonu. Site, her hafta kendi fotoğrafçıları tarafından yapılan yeni fotoğraflar ekliyor. Tabii ki kayıt olmanıza gerek yok. Arama yapın ve beğendiğiniz indirip kullanın.

Umarım faydalı olmuştur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir