Grafik Tasarımcıların Bilmesi Gereken Siteler- 3

Herkese merhaba sevgili  okurlarım,

Bu yazımda sizlere Grafik Tasarımla haşır neşir olan veya Kurgu- Montaj ile uğraşan, profesyonel ya da amatör olmanız fark etmeden işinize yarayacak sitelerden bahsedeceğim. Grafik tasarımcıların bazen büyük dert yandığı olaylardan biri ilham alacağı bir yerler olmaması ve müşterisine veya kendini tatmin edecek kadar seçeneği bulamaması veya bulsa bile bedel ödememiz gerektiğinden dolayı can  sıkan durumlarla karşılaşıyoruz. Şimdi sizlere ilk olarak Stok Fotoğraflar bulabileceğiniz  sitelerden bahsedeceğim. Muhtemelen bir çoğunu biliyorsunuzdur . Ancak yazımda sizinde yeni bir site keşfedeceğinize eminim.Hepsi yüksek çözünürlük, kolayca ve üyelik gerektirmeden çok basit bir şekilde edinebileceğiniz Stok  Fotoğraflar sitelerine bir göz atalım…

Başlayalım…

 Splashbase

Bu, her şeyden biraz farklı bir sitedir. Kendi başına bir stok fotoğraf sitesi değil, birçok farklı stok fotoğraf sitesinde arama yapan ve sonuçları tek bir yerde bir araya getiren bir arama platformudur.

Flickr

Flickr, dünyanın her yerinden insanlar tarafından çekilen muhteşem fotoğraflardan oluşan büyük bir veritabanıdır. Fotoğrafların çoğu sadece fotoğrafçının yeteneğini veya hayatını sergilemek için burada, ancak bazıları ücretsiz. Orada birkaç farklı lisans var, bu yüzden bunları dikkatlice okuduğunuzdan ve size en uygun kategoriye göz attığınızdan emin olun.

StartUp Photos

Bu site yeni başlayanlar ve blogcular için bir stok fotoğraf cenneti. Sahipleri tüm fotoğrafları kendileri çekiyor ve ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu fotoğraflar herkes için yararlı olmayabilir başka sitelere de bakılabilir.

Top Total

Bu site tam olarak adında söylediklerini sunar – herkesin tasarımlarında kullanabileceği ince desenlerden oluşan bir koleksiyon. Bazen çok fazla ayrıntıya sahip bazı fotoğraflardan ziyade bir desen yeterlidir. Bu sitedeki en ilginç özelliklerden biri, sitenin arka planını bu desene dönüştüren her desenin Önizleme seçeneğidir, böylece herkes onu hemen eylemde görebilir. Kullanıcılar kendi kalıplarını yükleyebilir ve bir Photoshop Eklentisi de mevcut (ücretsiz değil).

Je Shoots

Çek Cumhuriyeti’nden bir fotoğrafçı Jan Vašek’in yüksek kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla dolu başka bir sitesi. Tüm fotoğrafları kullanmak ve indirmek ücretsizdir.Gayet şık ve güzel stok fotğraflara sahip bu site işinizi görebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.