Grafik Tasarımcıların Bilmesi Gereken Siteler- 4

Herkese merhaba sevgili  okurlarım,

Bu yazımda sizlere Grafik Tasarımla haşır neşir olan veya Kurgu- Montaj ile uğraşan, profesyonel ya da amatör olmanız fark etmeden işinize yarayacak sitelerden bahsedeceğim. Grafik tasarımcıların bazen büyük dert yandığı olaylardan biri ilham alacağı bir yerler olmaması ve müşterisine veya kendini tatmin edecek kadar seçeneği bulamaması veya bulsa bile bedel ödememiz gerektiğinden dolayı can  sıkan durumlarla karşılaşıyoruz. Şimdi sizlere ilk olarak Stok Fotoğraflar bulabileceğiniz  sitelerden bahsedeceğim. Muhtemelen bir çoğunu biliyorsunuzdur . Ancak yazımda sizinde yeni bir site keşfedeceğinize eminim.Hepsi yüksek çözünürlük, kolayca ve üyelik gerektirmeden çok basit bir şekilde edinebileceğiniz Stok  Fotoğraflar sitelerine bir göz atalım…

Başlayalım…

Negative Space

Bir çok farklı konuda bir çok farklı konseptte yüzlerce hatta binlerce stok fotoğraf barındıran web sitesi. Kesinlikle denenmesi gereken onlarca farklı kategoriden seçim yapmakta zorlandıran bir site.

Old Photos

Biraz nostaljik fotoğraf arayanlar!! Aradığınızı bulacağınız bir adres. Genel olarak siyah beyaz fotoğrafların yayınlandığı eski zaman arşivi.

 GratisoGraphy

Az var ama öz var diyebileceğiz seçenek olarak kısır olan ama ilginizi çekebileceğine inandığım stok imaj sitesi

İso Republic

Burada aradığınız takdirde sponsorları olan SHUTTERSTOCK’ tan %14 promosyon kodu veren genel  olarak güzel stok sitesi

 Libre Shot

Gerçekten yüksek kalitede ve çözünürlükte stok imajların bulunduğu mükemmel bir sayfa.

 Stock Snap 

Pek fazla kategorinin bulunduğu işlerinizde sizi ön plana çıkaracak çok tatlı ve kaliteli stok imaj sitesi

 Jay Mantri

Jay MANTRİ ‘ nin kendi  mükemmel ürünlerini ücretsiz sunduğu ağızları açık bırakan bir portfolyo sitesi. Gayet başarılı.

Picjumbo

Tüm kategorilerde ve her ihtiyaç için büyük ücretsiz stok fotoğraf koleksiyonu. Sitede çok sayıda fotoğraf içeren premium bir bölüm var, ancak ücretsiz olanlar da aynı derecede şaşırtıcı. Ayrıca görüntü kitaplığını Photoshop’un içine yükleyen bir Photoshop Eklentisi de var. Ama tahmin edeceğiniz üzere ücretsiz değil.

Top Total

Bu site tam olarak adında söylediklerini sunar – herkesin tasarımlarında kullanabileceği ince desenlerden oluşan bir koleksiyon. Bazen çok fazla ayrıntıya sahip bazı fotoğraflardan ziyade bir desen yeterlidir. Bu sitedeki en ilginç özelliklerden biri, sitenin arka planını bu desene dönüştüren her desenin Önizleme seçeneğidir, böylece herkes onu hemen eylemde görebilir. Kullanıcılar kendi kalıplarını yükleyebilir ve bir Photoshop Eklentisi de mevcut (ücretsiz değil).

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir